Sport dhe FitnessUdhë dhe fushë

Natalia Zabolotnaya. Biografia dhe sportive arritjet

gjysma e dobët e njerëzimit është ushqyer me fëmijët, braids braids, lule në rritje, duke bërë manicures, Alternative, organizon tubime me miqtë e saj, lajme dhe receta shkëmbimit. Por disa vajza sapo fut hekurin në palestër. Në një personalitet të tillë të pazakontë dhe do të diskutohet në këtë artikull. Dhe pse kjo grua në shtëpi e djegur nuk do të përfshihen, për shkak se ajo është ndërtesë e vet, por një kalë kërcyer për të ndaluar lehtë.

arritjet

Natalia Zabolotnaya - mjeshtër i nderuar i sportit të peshëngritjes, dy herë medalist argjendi e Lojrave Olimpike të vitit 2004 dhe 2012, përsëriti kampion botëror zëvendës dhe kampion evropian pesë herë. Si dhe mbajtësi rekord botëror në shufra rrëmbejë 135 kg në dy ushtrime 296 kg. Dhe e gjithë kjo me rritjen e 165 cm dhe peshë 75 kg (Kupa e parë presidenti rus në Belgorod).

Rruga për sport

Natalia Zabolotnaya ka lindur 15 gusht 1985 në qytetin e vogël të Salsk, e cila është e vendosur në rajonin Rostov. Që nga fëmijëria, ai ishte, edhe pse vajzë shumë e vogël, por të fortë dhe aktive. Drive në futboll, por ajo ishte djemtë edhe fizikisht të fortë mosha e tij, për këtë arsye, për të mos enden nga shtëpia në shtëpi, dhe jo për të parë aventurat idiote, unë vendos në peshëngritje. Mom rreth, natyrisht, thonë se ky sport nuk është për vajzat, atëherë ajo do të lindë, por nëna ishte në anën e vajzës së tij, dhe për arsye të mirë.

Fitorja më e habitshme

Natalia Zabolotnaya shpejt filloi të arrijë çmime tashmë në adoleshencë. Që nga viti 2000, ajo mori ekipin rus, dhe pasi ajo fitoi Kupën Evropiane (dy vjet më vonë riafirmoi superioritetin e tij). Por vendimtare Kampionati Europian ishte në vitin 2003 në Lutraqi (Greqi), i cili priti zgjedhjen Lojra Olimpike. Ka Natalya besim fitoi dhe fitoi një udhëtim në Lojërat e para Olimpike në Athinë në vitin 2004, ku ajo është 19 vjeç e ka prodhuar medaljen e parë të rëndësishëm të argjendtë në kategorinë e peshës deri në 75 kg. Në Kampionatin Botëror Natalya Zabolotnaya gjithmonë ka munguar pak për të fituar, dhe tri herë ajo u bë medalist argjendi kampionatin botëror në vitin 2005 (Doha), në 2007 (Chiang Mai) dhe në 2010 (Antalia). Por, në Kampionatin Evropian që nuk ishte e barabartë. Peshëngritësi Natalia Zabolotnaya pesë herë u bë kampion i Evropës me një diferencë të madhe nga rivalët. Dhe vetëm në Kazan i dha rrugën për ari, duke u bërë hapi i dytë i podiumit.

Në Olimpiadën 2012 në Londër Natalia, për fat të keq, nuk e kanë kaluar përzgjedhjen për ekipin (edhe pse otpahal plotë në trajnim). Por për shkak të shokët lëndime ajo është ende e përfshirë në pjesën kryesore të ditës para nisjes. Sigurisht, ajo është e habitur si atlet veten, dhe trajneri i saj Ivan chizh, të cilët nuk kanë as kohë për të nxjerrë deri dokumentet. Si rezultat, lojtarët e tij fluturoi për në Londër vetëm pa mbështetje dhe pa përgatitje të duhur. Ajo nuk gaboi askënd, duke fituar vendin e dytë në Olimpiadë. Ajo humbi në atlet nga Kazakistani thjesht në peshë trupore. Si vajza ngriti të njëjtën peshë e bar, atëherë fituesi është përcaktuar nga ata që kanë peshë më pak të trupit. Natalya ishte vetëm 150 gram më i rëndë se kundërshtari, dhe fitorja nuk i është dhënë asaj. Sigurisht, në qoftë se ajo ishte paralajmëruar para ditës para nisjes, ajo do të jenë të përgatitur, respektivisht. Ndoshta do të fitojë Olimpiadën, dhe atje do të më pas përjashtimi i atlet për shkak se norma në trupin e saj ishte mbi kërkesat e komisionit të anti-dopingut. Por ajo që ndodhi, nuk u kthye. Natalia marrë në mënyrë adekuate medalje nga presidenti për të hyrë në Federatën Ruse për Shërbime ndaj Atdheut të kategorisë 2 1 dhe. Për pjesëmarrje në Lojërat Olimpike, lavdërimin e Rusisë në arenën ndërkombëtare, të denjë për zhvillimin, përhapjen e kulturës fizike dhe sportit në vend dhe jashtë vendit.

Natalia Zabolotny dashuria dhe respekti në vendlindjen e saj Salsk, dhe përtej kufijve të saj. Kur ajo ecën nëpër rrugë, djemtë hilenkie ulën kokat e tyre me turp, duke kërkuar në figurën e saj. Çfarë ëndërron Natalia Zabolotnaya? Jeta personale nuk është vlerë, ndërsa për të në vendin e parë. Sot atlet është duke u përgatitur për fitore të reja dhe të pavarur kompleton shtëpinë.

Copyright © 2018 sq.atomiyme.com. Theme powered by WordPress.