Sport dhe FitnessArts Martial

Ekaterina Bukina: mundje si një mjet për vetë-realizimin

rajonin Irkutsk bëhet furnizuesi i vërtetë i talentit për kombëtaren e femrave e Rusisë në mundje stil i lirë. Ylli kryesor këtu, sigurisht, është Natalya Vorobyova, fitoi në Olimpiadën në Londër, por ka edhe një fitues të shumta dhe fitues i turneve më të mëdhenj në mundje 75 kg Ekaterina Bukin. Në atë kohë, ajo konkurroi me një fshatare i ri, pastaj ajo ndryshoi kategorinë e saj në peshë dhe Catherine hapi rrugën për Lojrat Olimpike 2016, ku Bukin ishte në gjendje për të marrë medaljen e bronzit. Përveç bëmat sportive Siberian ende punon në polici në gradën e togerit dhe mëson shokët teknikat e vetëmbrojtjes burra.

periudha Junior

Një anëtar i ekipit kombëtar të mundjes Ekaterina Bukin ka lindur në Angarsk, në rajonin Irkutsk në vitin 1987. Fillimisht vajza ishte e angazhuar në atletikë dhe ka arritur në këtë suksese sportive. Pastaj, në fund të fundit ka pasur një vend në biografinë e mundjes Ekaterina Bukina. Jo sport krejtësisht femër dashur Natalya, dhe në vitin 2000 ajo filloi të zhduket në sallat e trajnimit, teknikat përsosje dhe hedh. Atletët e progresit u bë e qartë, dhe pas një kohë Siberian u zhvendos në Moskë për të arritur një nivel cilësisht të ri të zhvillimit.

Në vitin 2004, ajo së pari manifestuar veten në nivelin e vogël dhe u bë Evropian zëvendës-kampion në mundje stil i lirë. Ekaterina Bukina nuk ngadalësojnë ritmin, dhe dy vjet më vonë mori medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror të Rinisë në Guatemala. Në vitin 2007, ai ngrihet në një hap më të lartë të podiumit, duke u bërë një medalje argjendi në Paris.

Të rriturit fitore

Deri në fund të viteve zero Ekaterina Bukin duke u bërë udhëheqësi i ekipit kombëtar të femrave në mundje stil i lirë në kategorinë deri në 72 kg. Ajo fitoi kampionatin kombëtar në vitin 2010 dhe të zgjedhur për të marrë pjesë në turne të mëdha ndërkombëtare. Në Kampionatin Evropian në freestyle mundjes Ekaterina Bukin zhvillohet në finale, dhe vetëm në një betejë të ashpër jep fituesin. Konkursi Moskë për vitin 2010 të Kupës së Botës ka qenë i ashpër, dhe atlet merr medaljen e bronzit.

Një vit më vonë, ajo përsëri fitoi kampion përfundimtar dhe të bëhet kombëtar zëvendës-botëror në turneun në Stamboll. Shumica e ekspertëve presin që Ekaterina Bukin do të përfaqësojë vendin në Lojërat Olimpike në Londër.

Humbja e turneut olimpik

Megjithatë, në të njëjtën kohë duke fituar vrullin tjetri "ylli" i mundje nga rajonin Irkutsk. Në kampionatin e Rusisë në vitin 2012, e cila zgjidhi çështjen e zgjedhjes për Lojrat Olimpike, Natalia Vorobyova në stil të shkëlqyer fitoi një fitore të qartë mbi një siberian.

Megjithatë, atlet nga Angarsk nuk heqin dorë dhe vazhdoi të punojë shumë për veten dhe për të luftuar me rivalët. Së shpejti Natalya Vorobyova lë kategori deri në 72 kg, dhe në mundje Ekaterina Bukina ka një shans të ri për të me zë të lartë deklarojnë veten. Ajo përsëri u bë më e fortë në vend dhe fitoi turnet e brendshme.

Konkurrenca në mundje stil i lirë për femra në Olimpiadë

Ekaterina Bukina fitoi kampionatin rus në vitin 2013, 2014, pas dy vjetësh, por bëhet një kampionat vendimtar kombëtar të vitit të ardhshëm, edhe për të. Pas të gjitha, në bazë të rezultateve të fituesit konkurrencës merr një biletë për Olimpiadën në vitin 2016 në Rio.

Jo pa probleme Ekaterina Bukina mundi në finale të kampionatit të Rusisë në 2016 Alenu Perepelkinu dhe fitoi të drejtën për të marrë pjesë në konkurse të mëdha katër vjet. Ndër të turneut më të rëndësishëm në jetën time Irkutsk atlet erdhi në formë të madhe dhe të rrahur me besim të gjithë konkurrentët deri në gjysmëfinale.

Ajo është e gatshme për të luftuar kundër vajzave të forta - Yasimin Adarit, Adeline Gray, Erica Veybe. Në gjysmëfinale, pasi ajo ka pritur për përvojë Guzel Manyurova parë përfaqëson Rusinë, dhe pastaj të bëjë një zgjedhje e personave sportive në favor të Kazakistanit. Ekaterina Bukina konsiderohej favorite të qartë në ndeshjen kundër atlet 38-vjeçar dhe me besim të kontrolluar ndeshjen, duke çuar rezultatin 8-1. Megjithatë, për disa sekonda para përfundimit të Rusisë ka humbur përqendrimin dhe humbi rrufe sulmojnë Kazake vajzë që pripechatat atë për të pastruar qilim dhe shënoi fitoren.

Yuri Shakhmuradov, trajneri i ekipit të femrave, i quajtur një atlet për të ndaluar derdhje lot pas fyerje humbjen dhe shkoni të marrë të gatshme për ndeshjen për vendin e tretë. Catherine bë një rival Bukina Cameroonian atlet Anabel Laura Ali. Lufta barabartë kujdesshëm arriti në momentin kur rezultati ishte i barabartë. Megjithatë, Ekateriny Bukinoy kishte një avantazh në cilësinë e marrjes se neglizhohet kundërshtarin e saj. Vajzë e Afrikës nuk ka shkuar në sulm, dhe mode betejë në një të kujdesshëm dhe përfundoi me fitoren e përgjithshëm për rusët.

Pas konkursit presidenti i Federatës së mundjes Rusisë shpërtheu në një bisedë të zemëruar kundër vajzave që humbura monedhën e vërtetë për disa sekonda para përfundimit të lufton. Ai u kritikua dhe Ekaterina Bukina. Megjithatë, vajza me gjak të ftohtë reaguar në atë me qetësi, duke thënë se ai e kupton emocionet e një zyrtari të madhe.

toger

Sport zhvillohet jo vetëm në jetën e atletëve të njohur. Ajo ka punuar si trajner në shërbimit të kontrollit të drogës Federale, dhe pas shpërbërjes së strukturës së kaluar në polici. Këtu toger i lartë Yekaterina Bukin mëson njerëzve bazat e teknikave mundje dhe vetë-mbrojtjes.

Copyright © 2018 sq.atomiyme.com. Theme powered by WordPress.